معماری
خانه / مذهبی / اعمال سال / چند توصیه برای اعتکاف-قسمت دوم
اعتکاف
اعتکاف

چند توصیه برای اعتکاف-قسمت دوم

حتّی ­المقدور هرچه که می­توانید قرآن بخوانید ولی نیّت کنید هر چه ­خواندید اولاً برای سلامتی وجود مقدس مولا، آقا، سیّد، صاحب و سالارمان حضرت حجّت­ بن­ الحسن المهدی(‌صلوات اللّه عليه و عجّل اللّه تعالي فرجه الشّريف) باشد. این عجیب مؤثّر است.

حتماً در روز دو یا سه بار مجلس موعظه برای خودتان قرار دهید.

سفیدی این ایّام­ البیض باید در روحمان تجلّی پیدا کند و تجلّی آن با موعظه است. انسان باید استدعای عاجزانه کند به خصوص کسانی که متولّیان اعتکاف هستند اولیاء الهی[۲] را دعوت کنند. انسان خواهش کند ولو شده به دست و پای این­ها بیافتد و این­ها را به مجلس اعتکاف بیاورد تا آن مجلس نورانیّت بگیرد؛ چون دعا و قران بدون ولیّ خدا و موعظه بالا نمی ­رود – آن­وقت بعد از اعتکاف انسان روحی که باید سفید، جلاخورده و پاک شده از گناه باشد، ندارد. اگر می­ خواهید روحتان را جلا بدهید، وعظ است که جلا می­دهد. این را حتماً داشته باشید.

حتماً در این سه شب، وقتی دل شب مناجات­های دسته­ جمعی دارید، یکی از آن­ها مناجات امیرالمؤمنین(صلوات اللّه و سلامه عليه) در مسجد کوفه باشد، آن مناجات با عظمت مولی­ الموالی(صلوات اللّه و سلامه عليه) را بخوانید، انسان را تغییر می­دهد و تحوّل ایجاد می­کند.

دائم یاد مولا باشید.

حالا بعضی­ها هم که مثل من توفیق اعتکاف ندارند، باید بیرون بایستیم، به حال این معتکفین غبطه بخوریم و اشک بریزیم. این­ها چه حال خوشی دارند، ما بیچاره­ ها چه! واقعاً انسان افسوس می­خورد، عزیزان! ماه رجب­ المرجّب دارد تمام می­شود، ماه استغفار، ماه شستشوی گناهان، ما تا به حال چه کردیم؟! خاک بر سر مثل من که به گناهش افزوده شده! خوشا به حال معتکفین!

ای معتکفین! خواهش دیگری هم دارم اینکه برای ما مذنبین دعا کنید. خدا یک عدّه را دعوت کرده، اسم آن­ها را نوشته و برده، خوشا به سعادتشان! یاد ما هم باشید.

 

منبع: وب سایت حوزه علمیه امام مهدی(عج)

درباره ی مدیر وب سایت

همچنین ببینید

مهمترین اعمال روز عید غدیر

اینفوگرافیک   مهمترین اعمال روز عید غدیر پخش کنین همه مطلع باشن       …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *