معماری
خانه / بهداشت و سلامت / روانشناسی / همسرم بخاطر کم اهمیت ترین موضوعات با من قهر می کند، چکار کنم ؟
همسرم بخاطر کم اهمیت ترین موضوعات با من قهر می کند، چکار کنم ؟

همسرم بخاطر کم اهمیت ترین موضوعات با من قهر می کند، چکار کنم ؟

  • برخی از راه های مقابله با قهر را ذکر می کنیم که می توانید در مورد شوهرتان به کار ببندید:
  1. – بیشتر آدم هایی که قهر می کنند آدم های زود رنجی هستند که به دنبال توجه می گردند بنابراین، کوچکترین توجه ای باعث تقویت این رفتار آنان می شود.
  2. – هر گونه جرو بحث، دعوا و مقابله به مثل به لجبازی بیشتر شخص منجر می شود و باعث طولانی شدن مدت زمان قهر می گردد، سعی کنید با صبوری با این مسئله برخورد کنید.
  3. – هرگاه در موارد مشابه شوهرتان این رفتار را از خود نشان نداد و یا به سوی آشتی قدمی برداشت، سریعاً این رفتار او را تشویق کنید تا به تدریج رفتار قهر در او ضعیف و در نهایت حذف شود.
  4. – در مقابل قهر هیچ گاه نباید با پذیرفتن قواعد قهر، مثل مقابله به مثل، حرف نزدن و دوری کردن، او را در راه رسیدن به خواسته هایش یاری کرد.
  5. – در یک محیط مناسب و فضای آرام، به گفتگو با شوهرتان بپردازید و به او بگویید: قهر كردن شيوه ي مناسبي در حل مشكلات و مسائل زندگي نيست و هيچ كمكي به حل مشكلات نمي كند، پس بهتر است با هم صحبت كنيم تا نتيجه ي درست و منطقي براي حل مشكلات پيدا كنيم. همچنين در مواقع قهر و خشونت و نزاع قرارمان اين باشد كه فرصتي را براي خودمان در نظر بگيريم و از اوج هيجان ها و خشونت ها كه بيرون آمديم به حل مسأله و مشكل هايمان بپردازيم.
  6. – اگر نتوانستید مشکل را به تنهایی حل کنید از یک مشاور و روانشناس بالینی با تجربه کمک بگیرید. مشاور ضمن تقویت اعتماد به نفس و مهارت های کلامی شوهرتان، می تواند روش هاي جايگزين و راه های بیان احساسات و عواطف را به او آموزش دهد و تعاملات اجتماعي او را افزايش دهد تا ضمن بهبود رفتار او از شدت درونگرایی او بکاهد.

درباره ی مدیر وب سایت

همچنین ببینید

چگونه می‌توان با نفس جهاد کرد و آنرا تربیت کرده و بر آن مسلط شد؟

  سايت عصر دانايي خواندن اين مطلب را به شما پيشنهاد ميکند : در پاسخی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *