معماری
خانه / بهداشت و سلامت / روانشناسی / نبود پدر مثل نبود ستون فقرات است!
نبود پدر مثل نبود ستون فقرات است!

نبود پدر مثل نبود ستون فقرات است!

شکوفایی فرزند در خانه و مدرسه با نگرش پروفسور یونگ – بنیاد فرهنگ زندگی

نبود پدر مثل نبود ستون فقرات است!
نبود پدر مثل نبود ستون فقرات است!
هويت روانى فرد به احساس ستون فقرات او بستگى دارد؛ اين ستون فقرات از درون حامى و نگهدارنده اوست. نبود پدر باعث شكل نگرفتن ساختارى درونى در كودك مى شود و اين يعنى حالت منفىِ عقده پدر.

فردى با حالتى منفى از عقده پدر احساس نمى كند كه ساختارى درونى دارد. ايده هاى او درهم و برهم است، با هدفگذارى مشكل دارد، نمى تواند انتخاب كند، نمى داند چه چيزى برايش خوب است و نيازهايش را درك نمى كند. براى او همه چيز درهم ريخته است؛ عشق و منطق، ميل جنسى و نياز ساده به محبت. گاهى او براى تمركز هم مشكل دارد، با جزئيات دچار حواسپرتى مى شود و در حالت شديد با سازماندهى درك و برداشت مشكل دارد. به طور كلى او هرگز درباره چيزى احساس اطمينان نمى كند.
نكته مهم در عقده منفى پدر، بى نظمى درونى است كه از احساس سردرگمى خفيف تا بى نظمى جدى روانى متغير است. مردانى كه با عقده منفى پدر روبه رو هستند تلاش مى كنند با ايجاد ساختار در دنياى بيرونى، اين نكته را جبران كنند. اين ساختارسازى بيرونى با توجه به اينكه فرد موردنظر چگونه انسانى است، شكل هاى مختلفى پيدا خواهد كرد.
براى مثال شخصيتى قهرمان كه هميشه كارى مهم براى انجام دادن دارد و دائمآ در حال تلاش كردن است و زمان آزاد ندارد، به تحسين ديگران مى پردازد و به ارزش هاى اجتماعى توجهى زياد خواهد داشت. برخى ديگر از مردان سراغ تمرين هاى بدنى مثل بدنسازى مى روند تا ضعف درونى خود را با ساختن بدنشان در بيرون جبران كنند.
هرچه مردى در درون احساس شكنندگى بيشترى داشته باشد، بيشتر سعى خواهد كرد پوسته اى بيرونى براى خود درست كند تا از اين شكنندگى جلوگيرى كند. اين پوسته ممكن است شكل عضلات قوى يا شكمى بيرون آمده را به خود بگيرد. به همين شكل هرقدر مردى درباره نظراتش رك باشد و نظراتش را به سادگى ابراز كند، بهتر مى تواند عدم اطمينان خود را پنهان كند. پسران عصيانگر تلاش مى كنند با پيوستن به گروه هاى خرابكار، دنياى بيرونى خود را ساختاربندى كنند. آنها ممكن است از شخصيتى پدرگونه پيروى كنند. جوانان ابدى با وجود بى نظمى و آشوب در وجودشان، به دنبال استادانى معنوى هستند. آشفتگى درونى الكلى ها معمولا كاملا روشن و واضح است.
با اين جبرانها و فرارهاى بيرونى، پسران گمشده تلاش مى كنند نياز خود به عشق و درك و نوازش شدن را ناديده بگيرند. براى آنها رويارويى با اين احساسها سخت است، چرا كه اين رويارويى آنها را آسيب پذير مى سازد. نتيجه غيبت پدران، شكنندگى هويت مردانه در پسرانشان است.

#کتاب پدران غایب

منبع @navidezendegi

✅ دانستنیهای بیشتر در👇

👉 https://telegram.me/joinchat/DaJwgz2ZPDwwxgZOs4Vcng

درباره ی مدیر وب سایت

همچنین ببینید

برای بهبود توجه، افزایش تمرکز و ممانعت از سرگردانی ذهن چکار باید کرد؟

برای بهبود توجه، افزایش تمرکز و ممانعت از سرگردانی ذهن چکار باید کرد؟

این موضوع برای بهترین ما هم اتفاق می افتد. شما در کلاس یا جلسه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *