معماری
خانه / بهداشت و سلامت / انواع بیماریها و درمان آنها / شما هم به گلوتن حساسید؟ از این غذاها باید پرهیز کنید !

شما هم به گلوتن حساسید؟ از این غذاها باید پرهیز کنید !

شما هم به گلوتن حساسید؟ از این غذاها باید پرهیز کنید !

%d8%b4%d9%85%d8%a7-%d9%87%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d9%84%d9%88%d8%aa%d9%86-%d8%ad%d8%b3%d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%af%d8%9f-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%d9%87%d8%a7-%d8%a8%d8%a7%db%8c

روی آوردن به رژیم بدون گلوتن، یعنی اجتناب از غلاتی همانند جو، چاودار و گندم. این غلات ، حاوی گلوتن هستند، ماده ای که بر روی هضم تأثیر می گذارد و موجب التهابات روده ای می شود . این بیماری را بنام سلیاک می شناسند.

پرهیز از غذاهای زیر برای رژیم بدون گلوتن:

اگر می خواهید این رژیم را رعایت کنید، خاطر جمع شوید که به هر عنوان، از این غذاها پرهیز می کنید:

سوپ های خامه ای

آیا می دانستید که بیشتر سوپ های خامه ای، حاوی آرد هستند؟ خوردن آرد در زمانی که بیماری سلیاک دارید، مطلقاً ممنوع است. متاسفانه، بیشتر سوپ های خامه ای با آرد، شیر، خامه و کره همراه هستند. بهترین جایگزین برای سوپ خامه ای، سوپ پاستا(سوپ گوشت یا سبزیجات) است. سعی کنید این سوپ را خودتان درست کنید و از فروشگاه خریداری نکنید.

سس سویا

سس سویا از مخمر گندم بدست می آید. متأسفانه، تمام برندها، در مورد مصرف آن هشدار نمی دهند. به غیر از سس سویای سنتی، تاماری و نما شویا، از تخمیر گندم بدست می آیند. خوشبختانه، بیشتر برند های سس سویا در فروشگاه ها، فاقد گلوتن هستند. مراقب باشید، زمانی که بیرون شام می خورید، همراه خود، سس سویای فاقد گلوتن را هم ببرید.

سس سالاد

سس های سالاد فراوری شده، حاوی گلوتن هستند و حاوی خامه و سس با پایه روغنی هستند. مجدداً هیچ اشاره ای به گندم در مواد اولیه آن نمی شود، همیشه مراقب باشید و یک بطری همراه داشته باشید. برای اینکه از فقدان گندم در سس خاطر جمع شوید، یا با شرکت آن تماس بگیرید و یا سس را خودتان درست کنید. البته که ما سس دست ساز خودتان را پیشنهاد می کنیم، به خاطر اینکه سالمتر، بی خطرتر و بیشتر از فروشگاه محله در دسترس است.

چیپس سیب زمینی

کمتر پیش می آید که چیپس های موجود در فروشگاه ها، فاقد گلوتن باشند. چرا؟ بعضی از چیپس ها با چاشنی هایی با طعم گندم، تولید می شوند. خبر خوش آن است که بیشتر شرکت ها، فهرست مواد اولیه را بر روی پاکت چیپسشان درج می کنند. بنابراین بسیار ساده است که تشخیص دهید که کدام برند، از چاشنی گندم، در محصولش استفاده می کند. راه بی خطر آن، همانا آن است که خودتان سیب زمینی بخرید و چیپس درست کنید و یا از فروشگاه مواد سالم محله خود، چیپس بدون گلوتن تهیه کنید.

سس کچاپ

کچاپ و بیشتر انواع سس ها، شامل تثبیت کننده و حجیم کننده برای رسیدن به یک بافت صاف و یکدست هستند. متاسفانه، این مواد حاوی مواد اولیه با پایه گندم هستند. دوباره، سس های کچاپ هم، حاوی برچسبی نیستند که مواد اولیه آنها بر آن درج شده باشد و شما نمی توانید بوسیله برچسب آنها، فاقد گلوتن بودنشان را تشخیص دهید.

گوشت های فراوری شده

آیا می دانید که از گندم برای حجیم کردن گوشت های فراوری شده استفاده می کنند؟ این یک شیوه رایج است که بوسیله گندم، گوشت را حجیم می کنند تا در هزینه ها صرفه جویی شود. در حقیقت، قیمت گوشت خیلی زیادتر از گندم است. برای همین از گندم برای حجیم کردن آن استفاده می کنند. از آنجا که گوشت های فراوری شده، مملو از چاشنی های مختلف هستند، برای همین، مشکل است که از روی طعم آن ها، وجود گندم را تشخیص دهید.
زمانی که برای خرید گوشت فراوری شده به فروشگاه می روید، برچسب آن را برای تشخیص فاقد گلوتن بودنش، بررسی کنید. بیشتر فروشگاه های سالم، محصولاتشان فاقد گلوتن است.

منبع: ashpazbashy.com

222

درباره ی مدیر وب سایت

همچنین ببینید

۱۱ روش درمان فوري گلو درد

۱۱ روش درمان فوري گلو درد   🔴 #مراقب_باشيم : باتوجه به اينکه مطالب #زیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *