معماری
خانه / بهداشت و سلامت / روانشناسی / راه جلوگیری از جر و بحث

راه جلوگیری از جر و بحث

راه جلوگیری از جر و بحث :

 

برای جلو گیری از جر و بحث باید این نکته را به یاد بسپاریم که همسرمان با آنچه می گوییم مخالفتی ندارد بلکه به نحوه بیان گفته هایمان اعتراض دارد .

برای جر و بحث کردن به دو نفر نیاز است اما برای پایان دادن به آن یک نفر کافی است . بهترین راه توقف جر و بحث ، سکوت کردن است .
به نحوه ارتباط برقرار کردن با همسرتان توجه کنید . پس از مدت کوتاهی ، دوباره شروع به صحبت کنید اما این بار به گونه ای محبت آمیز و محترمانه باشد .
سکوت به ما خون سردی و آرامش می بخشد . جراحات ما را التیام می دهد و کمک می کند که پیش از برقراری مجدد ارتباط ، افکار خویش را متمرکز کنیم .

چگونه مرد ، ناخواسته شروع به جر و بحث می کند ؟

شایع ترین راهی که مرد جر و بحثی را آغاز می کند بی اعتبار ساختن احساسات یا نظرات همسرش است و به حرفهای او گوش نمی دهد .

از موارد بسیار شایع ، وقتی است که مرد کاری را انجام داده که مورد ناراحتی همسرش شده و می خواهد دلیل آن را توضیح دهد در حالیکه به این موضوع توجه ندارد که همسرش از رفتار او چنین احساس می کند که حق ناراحت شدن ندارد .
زن بجای شنیدن دلایل شوهرش ابتدا دوست دارد که شوهرش به دلایلی که موجب ناراحتی او شده است گوش بسپارد . مرد باید توضیحاتش را نزد خود نگه دارد و با دقت به سخنان همسرش گوش کند .

چگونه زن ناخواسته شروع به جر و بحث می کند ؟

شایع ترین راهی که زن ندانسته جر و بحث را شروع می کند آن است که احساساتش را بطور مستقیم مطرح نمی کند و بجای آنکه ناراحتی خود را بطور مستقیم اظهار کند سوالاتی طعنه آمیز را مطرح می سازد و شوهرش فقط آنچه را او بر زبان می آورد ملاک قرار می دهد .

مثلا وقتی مرد دیر به خانه می آید بجای اینکه زن بگوید : « دوست ندارم وقتی دیر می کنی منتظرت بمانم » یا « نگران بودم که نکند اتفاقی برایت افتاده باشد » . ولی غیر مستقیم و به طعنه این سوال را مطرح می کند :« چرا اینقدر دیر می آیی ؟ » یا « می خواهی با دیر آمدنت چه چیزی ثابت کنی ؟ » یا « چرا به من زنگ نزدی ؟ » .و مرد حس می کند که مورد حمله قرار گرفته است و حالت تدافعی به خود می گیرد و زن نمی داند که مخالفت او چقدر برای شوهرش دردناک است .

درباره ی مدیر وب سایت

همچنین ببینید

همسرتان را بابت آنچه میگويد تمجید کنید

“همسرتان را بابت آنچه میگويد تمجید کنید…!” 🍃 به طور مثال اگر او شوخ طبع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *