معماری
خانه / بهداشت و سلامت / تغذیه / دیر غذا خوردن و بی خوابی: با هم ارتباط دارند؟

دیر غذا خوردن و بی خوابی: با هم ارتباط دارند؟

🔴 #مراقب_باشيم : باتوجه به اينکه مطالب #زیر از اینترنت و کانال‌هاي تلگرام جمع‌آوري مي‌شود، ممکن است تمامي آنها صحيح نباشد

 

#هشدار : حتما قبل از استفاده از مطالب زیر با متخصصان مربوطه مشورت کنيد

 

محققین دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا در مطالعه جدیدی نشان دادند که دریافت کم غذا در اواخر شب می تواند به کنترل بهتر اختلالات تمرکز و هوشیاری همراه با بی خوابی کمک کند.

به بیان نویسنده مسئول این مقاله David F. Dinges؛ “به طور معمول در هنگام بی خوابی شبانه بیش از ۵۰۰ کالری دریافت می شود. نتایج مطالعه ما نشان داد که اجتناب از دریافت کالری مازاد در اواخر شب به بهبود برخی اختلالات کمک می کند در غیر این صورت، هنگام بی خوابی فرد ممکن است اختلالاتی را در عملکرد رفتاری عصبی تجربه کند. محققین در این مطالعه ۴۴ آزمودنی در دامنه سنی ۲۱ تا ۵۰ سال را ارزیابی کردند. آزمودنی تا ۴ ساعت پیش از خواب به طور آزاد به منابع غذایی دسترسی داشتند. آن ها سه شب پیاپی و ۴ ساعت قبل از خواب غذایی دریافت نکردند. در شب چهارم؛ به ۲۰ آزمودنی اجاز ه داده شد تا به طور آزاد حتی قبل از خواب نیز غذا بخورند. ۲۴ آزمودنی نیز از ساعت ۱۲ تا ۴ صبح تنها اجازه خوردن آب را داشتند. در ساعت ۲ هر شب از آزمودنی ها آزمون های گوناگونی در زمینه سنجش حافظه عملکردی، مهارت های شناختی، بی خوابی، سطح استرس و روحیه گرفته شد. یافته ها نشان داد که در شب چهارم آزمودنی هایی که غذایی دریافت نکردند زمان عکس العمل و افت تمرکز کمتری در مقایسه با آزمودنی هایی دارند که در فاصله ۱۲ تا ۴ صبح به طور آزادانه به غذا دسترسی داشتند. یافته های حاصل از این مطالعه در بیست و نهمین همایش سالیانه خواب ۲۰۱۵ ارایه شد.

 

درباره ی مدیر وب سایت

همچنین ببینید

تعریف سلامت از منظر سازمان جهانی بهداشت (WHO)

تعریف سلامت از منظر سازمان جهانی بهداشت (WHO) 👈منظور از #سلامت حالت رفاه کامل جسمانی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *