معماری
خانه / بهداشت و سلامت / روانشناسی / ازدواج با کسی که سابقه طلاق داشته و پنهان کاری کرده کار درستی است
ازدواج با کسی که سابقه طلاق داشته و پنهان کاری کرده کار درستی است

ازدواج با کسی که سابقه طلاق داشته و پنهان کاری کرده کار درستی است

پرسش:

دختری۲۲ ساله هستم به خواستگارم که حدود ۷ ماه با هم آشنا هستیم و من حسابی به ایشان علاقه مند شده ام, این آقا پسر تازه به من گفتند که ۶سال پیش با خانمی عقد کرده بودند و بعد از ۱سال جدا شده اند علت جدایی را گفتند که آن خانم دختر نبودند, ایشان هم بعد از فهمیدن این ماجرا درخواست طلاق دادند و جدا شدند, حالا سوالم این است آیا ازدواج با این آقا (که سابقه طلاق داشته و از من #پنهان_کاری می کرد) کار درستی است؟!

پاسخ:
با سلام
اولا: قبل از تحقیق و شناختن کافی، ایجاد رابطه احساسی شما با ایشان اشتباه بوده است. (در عین حال که شرعا ارتباط با نامحرم خارج از عقد اشکال دارد)
ثانیا: این موضوع مطرح شده چند وجه دارد:
۱. این بنده خدا یک سابقه ازدواج ناموفقی داشته, و الان تصمیم دارد زندگی را از نو شروع کند, و هیچ ایرادی هم ندارد, نفس کار او صحیح است.
۲. و شاید علت طلاق مشکلی بوده که ایشان شاید به طور واقعی به شما نگفته و بهتر است کشف کنید, چه بسا دلیل به هم خوردن ازدواج آنها, بتواند در تصمیم شما موثر واقع شود.
۳. اگر قصد ازدواج دارید, تحقیق کافی از خانواده او و شرایطش داشته باشید, بعد از یقین و کسب آرامش فکری و روحی, می توانید مراحل خواستگاری را ترتیب اثر بدهید, در حقیقت اگر علت کشف شده همان مسئله مطرح شده باشد, مشکلی در ادامه زندگی با او نیست البته به شرطی که با شما متناسب باشد.
۴. ضمنا خانواده را در جریان بگذارید که بعدا برای شما مشکل ساز نشود (اگر پسر خوبی است می توانید برای تایید نظر خانواده نسبت به ایشان, تلاش کنید)
۵. در صورتی که بعد از مشاوره و تحقیق مشخص شد که این فرد دلیل اصلی را نگفته, نیاز است که در مورد علت پنهان کاری از او سوال کنید و اگر واقعا این فرد مشکلات رفتاری خاصی داشته و انگیزه لازم برای اصلاح و یا تغییر انجام نگیرد, چه بسا در زندگی شما هم مشکل ساز شود. از این رو لازم است شخصیت ایشان را خوب ارزیابی کنید تا بعدا مشکل ساز نشود.

درباره ی مدیر وب سایت

همچنین ببینید

وقتی همسر شدیم، باید همسری کنیم

مردان ایرانی “زن فقیر ” هستند و بسیاری زنان “شوهر فقیر” !!   بسیاری از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *